Wszystkie obrączki marki Breuning produkowane są wyłącznie z pierwotnego materiału (Feingold, czyste złoto). Ma to decydujące znaczenie dla jakości oraz trwałości obrączek, ponieważ dopiero w czasie użytkowania okazuje się jak ważne jest używanie do produkcji wyłącznie czystego złota, a nie jego przetopów. Bardzo ważnym parametrem jest tutaj np. późniejsza bezproblemowa możliwość dowolnej korekty rozmiaru zakupionej obrączki Breuning.

    Produkcja obrączek wyłącznie z Feingold gwarantuje, że obrączka nigdy w przeszłości nie była już jakąś inną obrączką, kolczykami czy zawieszka, co u wielu producentów jest niestety standardem. Obrączki Breuning nie mają żadnej przeszłości.

    Obrączki Breuning posiadają unikalny kształt wewnętrzny (wypukłość) zgodny z kształtem palca, co daje w efekcie najwyższą wygodę noszenia. Obrączki Breuning mają w Europie najwygodniejszych pod względem komfortu noszenia.

    Standardowo obrączki Breuning wykonywane są w 3 różnych kolorach: żółtym, białym oraz różowym (rosa). Każda obrączka składa się zasadniczo z tylu elementów składowych, ile jest jej kolorów. Oznacza to w praktyce, że obrączka jednokolorowa może być wykonana zamiennie w każdym innym z powyższych kolorów. Przy obrączce wielokolorowej Klient może sam dowolnie zmieniać i zamieniać kolory. Możliwa jest również zmiana struktury powierzchni na każda inną, która znajduje się w każdym modelu z danej kolekcji.  Na specjalne życzenie możliwe są zmiany szerokości obrączek oraz ewentualnie również dokładanie lub rezygnacja z liczby kamieni w danym modelu.

    Firma Breuning stosuje do wszystkich obrączek własną technologię dodatkowego ich utwardzania w końcowej fazie produkcji, co w efekcie powoduje, że twardość powierzchniowa obrączek Breuning przewyższa wyraźnie porównywalne, wykonane na bazie czystego złota (Feingold) obrączki innych producentów. Oczywiście ten parametr nie oznacza absolutnej niezniszczalności obrączek Breuning, ale w każdym przypadku serwis producenta dokona ich fachowej naprawy (korekta rozmiaru, renowacja itp.) według standardów jakościowych obowiązujących dla wyrobów nowych. Serwis ten jest dożywotni dla wszystkich produktów marki Breuning.

    W cenie obrączki zawarty jest unikalny serwis grawerski Breuning, który obejmuje zarówno kilka atrakcyjnych kształtów pisma jak również możliwość dowolnego umieszczania emocjonalnego symbolu dodatkowego.

Przykładowe wzory obrączek marki Breuning.

basic slimline smartline

Pełna kolekcja obrączek Breuning do obejrzenia  na stronie www.breuning.com